Jeszcze inspiracja, czy już plagiat?

 

Granica między utworem inspirowanym cudzą twórczością, a plagiatem jest często trudna do określenia. Uznaje się, że utwór inspirowany to utwór, który powstał w wyniku emocjonalnego impulsu wywołanego cudzym dziełem, który jednak posiada indywidualne elementy, a nie przejęte od utworu, który stał się inspiracją. Z problemem wyznaczenia granicy pomiędzy inspiracją a plagiatem spotykamy się na praktycznie każdej płaszczyźnie artystycznej, od literatury, aż po modę.

Czytaj więcej...

Kilka informacji o znakach towarowych

 

Znaki towarowe to temat, który nie powinien być bagatelizowany. Nie raz przekonał się o tym przedsiębiorca, którego logo firmy zostało użyte przez konkurencję albo gdy inny podmiot, który jest właścicielem znaku towarowego, zwrócił się do niego o to, by przestał używać jego znaku.

Czytaj więcej...

Pułapki prawa autorskiego

Czy można swobodnie wykorzystywać zdjęcia pobrane z internetu? Czy konieczna jest zgoda na publikację wizerunku osoby widocznej na zdjęciu? Jakie konsekwencje mogą nas spotkać za wykorzystywanie cudzych zdjęć bez zgody ich twórcy?

Zapraszamy do lektury artykułu adwokat Aleksandry Idzik-Hola, który porusza powyższe kwestie. Artykuł ukazał się w magazynie 2B STYLE.

 

Czytaj więcej...

Nowa strona internetowa Kancelarii

Z przyjemnością informujemy Państwa, że nasze Kancelarie doczekały się nowej strony internetowej. Mamy nadzieję, że  nowa strona przypadnie Państwu do gustu.

Czytaj więcej...